Charles van der Steene
Drager van de spelden Gouden S en Gouden Bal
Vandaag 10 april 2026 is op 78-jarige leeftijd overleden Charles van der Steene, een ‘oer-Spartaan’ in tweeërlei opzicht.
Sinds 1980 was Charles verbonden aan Sparta Rotterdam en werd hij in al zijn vezels ‘Spartaan’ aan de andere kant van de Maas. Ruim 45 jaar was hij in dienst van deze mooie betaald voetbalorganisatie, in vele functies. Hij was er commercieel en technisch manager, hij bekleedde er directiefuncties, hij werd er na zijn pensionering nog bestuurslid, was een prachtige ambassadeur voor Sparta en werd benoemd tot ere-lid. “Een van de grootste clubmensen uit de geschiedenis” staat er terecht op de website van Sparta.
Maar Charles was ook een ‘Spartaan’ op Zuid. Het ‘eerste’ voetballeven van Charles van der Steene speelde zich af bij ons aan de Oldegaarde. In 1957 werd hij op 10-jarige leeftijd lid van Spartaan’20, doorliep alle jeugdselecties en kwam in 1968 in het 1e elftal. Een mooie, getalenteerde middenvelder was Charles en hij stond tot 1981 liefst twaalf seizoenen vast in de basis. Daarnaast was hij een aantal jaren jeugdleider en hij had bij onze vereniging van 1981 tot 1984 een bestuursfunctie.
Vele oudere Spartanen zullen hem zich herinneren als de mooie voetballer die hij was en bovenal als een aimabel mens.
Ook Spartaan’20 bewaart mooie herinneringen aan Charles van der Steene en wenst de familie, overige nabestaanden en vrienden alle sterkte bij het verwerken van het verlies.
Meer informatie over de condoleance en uitvaart zal gedeeld worden zodra dit bekend is.




